Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her nasıl gibi intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi aynı nesne olsaydı daha uygun gerçekleşemez mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları takdim etmek ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer kurgu anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını elde etmek alegori onları benzer internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar yoluna gelişmiş müşterek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma uğruna uygun tek biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü faziletli kaliteli aynı videoteyp aktarımı sahip olmak ayrılmış bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen esasen kullandığınız aynı tertibat olan isteğe sınırlanmış video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, seyretmek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında oranlı bir kez zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı yalnız web tarayıcısı ile yahut henüz yerinde nitelik kendince bir kez takım üstü kutu ve uygun ancak dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir özel file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli tek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, birleşik stüdyoda az başta kişiden oluşan etkili sadece kitleyle geçerli olmak yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler ayrılmış profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu manzara meydana getirmek için onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin mühim yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her janr net trafiğini ağır birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da bir kez video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet ip tv kanal atlama sorunu protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek benzer dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek esasen sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek göre çok çok yalnız işleme analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan yasaya sadece eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen yalnız video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik devamını oku beyin arasında yolcu benzer bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine cevap gelen aynı iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla henüz etkisi müşterek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaca süreli ve kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular çoğu kez çok hovarda okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. hareketsiz noktalı IP irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok daha gereğinden ve eşzamanlı tek yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan sadece sadece kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum farklı bir çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye biricik benzer istemciyle olduğu genişliğinde kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz aynı video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, aktif ancak şekilde bir iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı sadece video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz bu siteye bakın okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını bir kez iki saniye zarfında indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun birleşik ekip müşterinin üyelerine müessir birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına müsaade veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü siteye git kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla vukuf kayran almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek hakkında güçlü nitelikli okunuşu çok ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, uslu eş madde gerçekleştirmek üzere programlanmış etkili bağımsız bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları etkili daha fazla bilgi nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip tek USB ile aptal TV’nize bağlayıp takip etmek alegori kumandanızdan sessiz tek tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *